Insomnia Gaming

SAMP Server Insomnia Gaming


You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Jack Sparrow
#1

on Нед Мај 17, 2015 12:59 pm

Jack Sparrow
Owner&Skripter
-Како прво, За да биднеш Гамемастер треба да си одредено време лидер и кога се избира гамемастер има анкета која е постевена во Администрација за да се изгласа нов ГАМЕМАСТЕР, кој има највеќе гласови добива Гамемастер.
-За да се постигне до Лидер потребно да се влозиж труд лидер да те процени според твоите РП на форумот и да добиеш поголем ранк во Мафиа/Полиција со тоа добиваш ратинг кај членовите и другите играчи на серверот, кога некој лидер ке отиде Down или пак ке стигне до гамемастер ти си следен што ке добиеш тест.

-Нешто од играчите. "На серверот нема РП само ДМ"
Значи страшно од ваша страна, Вие самите "РП-ери и Легенди" Дм-ате по серверот и сте научени само "ДМ ФОРУМ". и после нормално по форум зборење дека Админ тимот е крив затоа што вие  ДМ-ате и кога ве затворат пцуете. "Потоа Легендата Заминува"

-Серверот е направен за забава. Хеадите од серверот лично ништо не добиваат освен седење пред ПЦ и правење нови скипти и повеќе забава за вас а вие како ни враќате?

-Од сега понатаму секоја тема или пост на овој форум што ке бидне ПРОТИВ Insomnia Gaming играчот ке добие бан засекогаш на ФОРУМ и ВО ИГРА

Преглед на профилот на членот http://ig-rp.gtaboard.com

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот