Insomnia Gaming

SAMP Server Insomnia Gaming


You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Jack Sparrow
#1

on Нед Мај 17, 2015 1:06 pm

Jack Sparrow
Owner&Skripter
Секоја тема мора да има правилен наслов, во спротивно ќе биде заклучена без даден одговор.

Доколку сте измамени наслов на тема треба да гласи:
Пример: Jack_Sparrow измамен од Vin_Diesel

Доколку имате проблем со Вашиот ацц (бугиран/хакиран) отворете тема со наслов:
Проблем бугиран-хакиран ацц

Доколку сакате да пријавите имот на баниран играч пратете PM (приватна порака) на некој Support Admin со наслов на пораката: Пријавувам имот на баниран и ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДОКАЗИ да има со локацијата на имотот.
Не прифаќаме пријавување имот на НЕАКТИВЕН играч, тоа Support Администраторите сами ќе проверуваат ingame и кога ќе забележат ќе го продаваат.

- Доколку не бидат почитувани наведените правила темата ќе биде заклучена/отстранета.

- Замената на имотот е на ВАШ ризик и ние не ги поддржуваме замените, но тоа не значи дека измамите се дозволени, измамниците ќе бидат најстрого казнети.

Преглед на профилот на членот http://ig-rp.gtaboard.com

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот