Insomnia Gaming

SAMP Server Insomnia Gaming


You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Гостин
#1

on Пет Јун 12, 2015 3:18 pm

Anonymous
Гостин
1.Потребно е да ја имате инсталирано ГТА Сан Андреас 2.Потребно е да го симнете самп клиент од официјална страна www.sa-mp.com преку кој ке играте онлине


како да се конектирате на инсомниа гаминг  Tut11011
3.Го инсталирате самп клиентот -При инсталација треба да изберете каде ви е инсталирана Сан Андреас таму треба да го инсталирате и клиентоткако да се конектирате на инсомниа гаминг  Tut1114.Кога ке го инсталирате овој клиент го стартуватекако да се конектирате на инсомниа гаминг  Tut310


5.Потребно е да додадете ИП адреса од нашиот сервер тоа го правите на следниот начин:


како да се конектирате на инсомниа гаминг  Tut310*Кликнувате на дугме Add Server и ја додавате наша ИП адреса : 188.165.223.225:7787
6.Потребно е да внесете nickname кој мора да бидне во облик на Ime_Prezimeкако да се конектирате на инсомниа гаминг  Tut210

7.Потоа се конектирате на сервер и следува регистирација на вашиот акаунт која ја извршувате во игра -Внесувате лозинка на вашиот акаунт,избирате пол,години,држава и друго...-Тука ви следува туторијал кој е во врска со RPG -Одговарате на поставените прашања кој се во врска со RPG-Ја завршувате вашата регистирација и успешно сте конектирани на DreamArena SA-MP

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот