Insomnia Gaming

SAMP Server Insomnia Gaming


You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Maxi
#1

on Пон Jул 13, 2015 7:18 pm

Maxi
Owner
Правилата за Наслов


Доколку купувате нешто , треба да ги почитувате правилата за наслов во сите теми.

- Доколку купувате нешто , насловот би требало да изгледа вака:

[Купувам]: Што купувате.

- Доколку продавате нешто , треба да ги почитувате исто така правилата за наслов во сите теми.

[Продавам]:Што продавате.

Задолжително во насловот да се користи кирилица , во спротивно темата ќе биде заклучена.

Задолжително од кога ќе го купите / продадете тоа што сакате - да го измените насловот дека тоа е купено/продадено со цел модераторите да заклучат.
Секое непочитување на правилата ќе следи до заклучување на темата , а доколку има пцуење и слично , профилот на корисникот ќе биде пријавен на Co-Admin.Преглед на профилот на членот

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот