Insomnia Gaming

SAMP Server Insomnia Gaming


You are not connected. Please login or register

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

Гостин
#1

on Саб Јун 13, 2015 11:42 am

Anonymous
Гостин
PG (Power Gaming): Нешто што во игра можиме,а во Real Life неможиме.
Пример: На некој му шепотиш од 100 метри.

DM (DeathMatching): Убивање на недолжни цивили без никаква РП причина.
Пример: Стоиш пред банкомат и го чекаш својот ред,ти се здосадува и го вадиш својот гун и ги убиваш сите.

SK (Spawn Kill): Убиство на играч на своето Spawn место.
Пример: Умираш и се раѓаш во болницата,таму те чекаат двајца други бандити и повторно те убиваат.

DB (DriveBy): Убивање на цивили од возачко место.
Пример:  Гледаш некој пешак каде што ја преминува улицата,а ти со колата втурнуваш во негo.

MG (Meta Gaming): Мешање на информации од IC и OOC канал или од OOC во IC.
Пример: IC: Пишуваш смешковци во IC канал.

BH (Bunny Hopping): Трчајње и скокање во исто време.
Пример: Трчаш шпринт во исто време скокаш со цел да го претицаш некој друг играч.

RK (Revenge Kill): Убиство на играч од освета.
Пример: Некој играч те убијал пред базата на LCN и ти пак одиш таму со цел да го убијаш.

QS (Quick Swapping): Брзо менување на оружја со Q или E.
Пример: Трчаш и си стегаш Q  или E.

BA (Bug Abussing): Користење на буг во своја корист.
Пример: Наоѓаш буг во казиното и постојано играш и си правиш пари.

AA (Admin Abussing): Користење на администраторска позиција во своја корист.
Пример: На вашиот другар му го украдиле автомобилот и админот го /slap.

Spamming: Повторување на иста реченица повејќе пати со ред.
Пример: Сакаш да земиш /invite во некоја организација и му пишуваш на лидерот да те прими во организацијата.

RP (Role Play):
Симулација на реалниот живот.

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот